środa, 7 czerwca 2017

Zaburzenia osobowości - terapia w Krakowie

Zaburzenia osobowości to kategoria bardzo często obecnie diagnozowana wśród osób trafiających po pomoc do psychologa lub psychoterapeuty. Trudno jednoznacznie orzec, czy jest to spowodowane coraz większym udziałem tych zaburzeń w ogólnej liczbie zaburzeń psychicznych, czy też innym sposobem diagnozowania i definiowania, bardziej wyczulonym na symptomy zaburzeń struktury osobowości. Niezależnie jednak od przyczyny takiego stanu rzeczy osoby z diagnozą zaburzeń osobowości mają najczęściej głębokie problemy w funkcjonowaniu społecznym, partnerskim i zawodowym. Psychoterapia wówczas nie tylko służy poprawie jakości życia tych pacjentów, ale bardzo często jest jedyną okazją do uzyskania stabilizacji i satysfakcji w życiu.

Wśród rożnych terapii, które zajmują się leczeniem zaburzeń osobowości prym wiedzie podejście psychodynamiczne i psychoanalityczne. Wśród metod terapii psychodynamicznej najlepiej przebadanymi pod względem potwierdzonej skuteczności są dwie terapie: psychoterapia skoncentrowana na przeniesieniu i psychoterapia oparta o mentalizację.

W ramach działalności gabinetu oferują Państwu pomoc w leczeniu stosując psychoterapię psychodynamiczną skoncentrowaną na przeniesieniu (TFP).

Zapraszam do kontaktu i odwiedzenia strony gabinetu:

gabinet.imago@gmail.com
tel. 888 867 115

Zapraszam również do odwiedzenia strony centrum psychoterapii:


Fot. autora, prawa zastrzeżone.